Bilgisayar Parçaları

Güvenilir kadrosu ile gün geçtikçe gelisen HALFERA bilgisayar teknolojileri ile size en ekonomik ve güvenilir çözümleri sunuyor. Masaüstü bilgisayarlar Crea Aidata Hp , Trand , Dell  ve Queen marka çeşitleri ile sizlere çözümler sunmaya çalışıyoruz. Bilgisayarı kendiniz de toplayabilirsiniz;

TOPLAMA BİLGİSAYAR ALIRKEN

Bu sayfada, toplama bilgisayar almadan önce üzerinde düşünmeniz gereken noktaları bir araya getirmeye çalıştık.

Toplama bilgisayar nedir?
 Herhangi bir bilgisayar üretici marka tarafından size sunulan hazır bilgisayar seçenekleri sizin beklentilerinizi karşılamayabilir. Bu durumda, parçaların özelliklerini ve markalarını tek tek seçerek, istediğiniz özelliklere sahip bir bilgisayarı elde edebilirsiniz. Bu şekilde, bilgisayarınızın parçalarının teknik bilgi sahibi bir kişi tarafından monte edilmesi ile ortaya çıkan bilgisayarlar “toplama bilgisayar” olarak adlandırılırlar.

Toplama bilgisayar almak daha iyi midir?
 Bu sorunun bir cevabı yoktur. Eğer markalı olarak satılan ve sizin gereksinimlerinizi karşılayabilecek bir bilgisayar varsa, servis olanakları daha hızlı ve yaygın olabileceği için onu tercih edebilirsiniz. Ancak, markalı olarak satılan hazır bilgisayar modelleri, her zaman gereksinimlere tam karşılık verememektedir, bu durumlarda toplama bilgisayar edinme yoluna gitmek daha uygun olabilir.
Toplatacağınız bilgisayardan ne bekliyorsunuz? Toplama bilgisayar macerasına girişmeden önce ilk yapmanız gereken, bilgisayara neden gereksinim duyduğunuzu ve bilgisayarınızın ne tür programları çalıştırmasını istediğinizi net bir şekilde ortaya koyun. Sadece internete girmek için kullanılacak, sadece oyun amaçlı kullanılacak, mühendislik ve mimarlıkta kullanılan çizim programlarını çalıştıracak ya da sadece ofis programlarını çalıştıracak bilgisayarlar birbirlerinden çok farklı donanımlara ihtiyaç duyarlar. Doğru parçaları satın alabilmek için, ilk yapmanız gereken bilgisayarınızla ne tür işlemler yapacağınızı tespit etmektir.

Arkadaşlarınızla konuşun. Sizle aynı gereksinimlerden ötürü bilgisayar aldığını düşündüğünüz arkadaşlarınızla konuşun. Onların tecrübelerinden faydalanın. Belki sizin aklınıza gelmeyen, ya da onların bilgisayar alma süreçleri esnasında öğrendikleri şeyleri size aktarma şansları olur.
Güvenilir parça satıcıları bulun. Mümkünse birden fazla, güvenilir parça satıcısı bulun. Bu satıcılara, bilgisayarınızda yapacağınız işlemleri anlatın ve bunlar için size önerebilecekleri parçaları sorun. (Örneğin: “Ben “x” oyununu çalıştırabilecek bir bilgisayar istiyorum, ekran kartı olarak ne önerirsiniz?” gibi) Size önerdikleri parçaların modellerini ve fiyatlarını ayrı birer kağıda yazın. Birden fazla satıcı ile görüşmeniz durumunda, hem hangi parçaların daha uygun olduğu konusunda bilgi sahibi olursunuz, hem de parçaların fiyatları arasında karşılaştırma yapabilirsiniz.

Bilgisayarın parçaları nelerdir?
 bilgisayar parçaları bölümünde, bilgisayarlarda en çok kullanılan parçalar hakkında bilgi bulabilirsiniz.

Bilgisayarı sizin için toplayacaklar mı?
 Parçaları satın alacağınız satıcının parçaları sizin için monte edip etmeyeceğini, edecekse bunun için bir bedel talep edip etmeyeceğini öğrenin.

Taşınabilir Bilgisayar Sistemleri

TEK BİR YERE BAĞLANAMIYORSAN TAŞINABİLİR BİLGİSAYAR AL

Bu sayfada, taşınabilir bilgisayar almadan önce üzerinde düşünmeniz gereken noktaları bir araya getirmeye çalıştık.

Taşınabilir bilgisayar nedir? Taşınabilir bilgisayar, sürekli hareket halinde olan ve bu hareketi esnasında bilgisayara ihtiyaç duyan, daha çok iş insanları ve öğrenciler için üretilmiş bir bilgisayar türüdür. Günümüzde genellikle 2-4 kg. ağırlığında ve şarj edilebilen pilleri sayesinde birkaç saate kadar elektrik bağlantısı olmadan da çalışabilmektedirler.

Taşınabilir bilgisayar mı, masaüstü bilgisayar mı? Aynı özelliklere sahip masaüstü ve taşınabilir bilgisayarlar arasında genellikle kayda değer bir fiyat farkı vardır. Taşınabilir bilgisayarlar aynı işlemleri, daha hafif, daha az elektrik tüketen ve hacim olarak daha küçük parçalarla yaptıkları için masaüstü bilgisayarlardan daha pahalıdırlar. Eğer bilgisayara gereksinim duyduğunuz zamanlarda yeriniz sabitse, taşınabilir bilgisayar almanız uygun olmayabilir. Ancak günlük yaşantınız bir koşuşturmaca içinde oradan oraya gitmekle geçiyorsa ve bu sırada bilgisayarda yapmanız gereken şeyler oluyorsa, taşınabilir bilgisayar tercih etmeniz daha uygun olacaktır.

Taşınabilir bilgisayar alırken nelere dikkat etmeliyim?Bilgisayarlar söz konusu olduğunda, bilgisayar alırken göz önünde tutacağınız bütün etkenleri burada sıralama olasılığı yoktur. Farklı ihtiyaçlar nedeniyle farklı modeller göz önüne alınabilir. Biz bu sayfada size bir ilk fikir vermesi açısından en önemli taşınabilir bilgisayar özelliklerini ele alacağız.

Ağırlık. Daha önce hiç taşınabilir bilgisayar kullanmadıysanız, yarım ya da bir kiloluk bir ağırlık farkının zaman zaman ne kadar önemli olabileceğini tam olarak fark edemeyebilirsiniz. Özellikle yoğun günlerde, ya da bir yerden yere yürüyerek gitmek durumunda kaldığınız günlerde, ağırlık ciddi bir sorun haline gelebilir. Bu nedenle bütçeniz el verdiği ölçüde hafif bir modeli tercih etmeye çalışın.

Pil ömrü. Taşınabilir bilgisayarlar hem elektriğe bağlanarak çalıştırılabilirler, hem de içlerindeki şarj edilebilir pil sayesinde birkaç saate kadar bir elektrik kaynağına bağlanmadan da çalıştırılabilirler. Çalışmalarınız esnasında pille çalışmanızı gerektirecek en yüksek süreleri tespit edebilirseniz, gereksinimize uygun pil ömrü olan bir model tercih etme şansınız olur. Pil ömrünün uzaması maliyeti arttıran bir faktördür, ve ihtiyacınızdan daha uzun pil ömrüne sahip bir taşınabilir bilgisayarla bütçenizi sıkıştırmak istemeyebilirsiniz.

Sabit sürücü boyutu. Çalışmalarınız esnasında ne büyüklükte bir sabit sürücünün size yeteceğini kestirebilirseniz, gereğinden büyük bir sabit sürücü alarak bütçenizi sıkıştırmaktan kaçınabilirsiniz. Sabit sürücü büyüklüğü, taşınabilir bilgisayarda maliyet yaratan başlıca unsurlardandır.

Ekran boyu. Ne büyüklükte bir ekranın sizin için iyi bir çalışma ortamı olacağını mutlaka düşünün. Eğer ekran rahat çalışmanıza olanak verecek kadar büyük olmazsa, taşınabilir bilgisayar yatırımınız boşa gidebilir, bu nedenle bu nokta üzerine düşünmeniz çok önemlidir.

Esnek, dinamik, hareketli hayat tarzına uygun ister iş yerinizde, isterseniz evinizde kablosuz bağlantı çözümü, taşınabilir bilgisayar sistemleridir. Taşınabilir bilgisayar sistemleri son günlerdeki kat ettiği başarılar sayesinde size masaüstü bilgisayarın sunduğu hız ve konforu taşınabilir olarak sunmaktadır. Taşınabilir bilgisayarlar artık rahat , hızlı ve güvenilir. Çok cazip fiyat ve ödeme kolaylıkları ile bizden temin edebilirsiniz.. AcerAidataAsusDellHPPackard BellSony ve Toshibasizlere sunduğumuz taşınabilir bilgisayarlardır.

 

Partners